Утеплення балконів і лоджій в Києві
м. Київ, просп. Возз'єднання 21Б, оф. 14
контактный городской номер м. Київ, просп. Возз'єднання 21Б, оф. 14
контактный городской телефон (044) 221-46-23; контактный телефон лайф (073) 049-96-86;
контактный телефон киевстар (068) 352-49-09

Утеплення балконів і лоджій

Питання утеплення свого житла стоїть гостро в Україні вже кілька років. Постійне підвищення тарифів змушує все більш педантично ставиться до збереження тепла. Не виключенням стає і утеплення балкона. Якщо якісно утеплити балкон або лоджію можна вирішити відразу кілька проблем. По-перше це економія кожен місяць. По-друге, за допомогою утеплення балкона Ви створите комфорт, затишок а також приємний зовнішній вигляд цього приміщення.

Як утеплити балкон або лоджію зсередини

Утепление балконов изнутри схема

Щоб добитися хорошого результату з енергозбереження, необхідно вибрати якісні матеріали, а також фахівців з досвідом роботи і знанням своєї справи. Основним принципом є усунення всіх джерел холоду, проникаючого ззовні. З цією метою проводяться такі дії:

 • Заміна балконних вікон. В останні роки ця задача вирішується шляхом установки металопластикових вікон, в яких використовується багатокамерний профіль енергозберігаючий і склопакети, здатні забезпечити збереження тепла в будинку;

 • Усунення всіх щілин, швів і тріщин - одна з фундаментальних завдань, без вирішення якої подальші дії будуть позбавлені сенсу. Для реалізації цієї мети використовуються монтажна піна або спеціальні герметики;

 • Пристрій кількох ізоляційних шарів на стінах.

Останній пункт також має ключове значення, так як площа поверхні стін найбільша і тому саме через них низька температура з вулиці проникає всередину приміщення. В цілях усунення цього фактора слід використовувати такі типи ізоляції:

 • влаштування теплоізоляційного шару по всім конструктивним елементам балкона або лоджії (стін, стелі і підлоги) - саме він покликаний забезпечувати комфортну температуру на цій ділянці квартири;

 • усунення можливих місць проникнення холоду в шарах гідро - і теплоізоляції. Ця процедура проводиться монтажною піною або герметиками в місцях стикування теплоізоляційних матеріалів, внаслідок чого вдається домогтися більшої ефективності утеплення балкона;

 • нанесення внутрішньої гідроізоляції або пристрій паробар'єра, що дозволяє виключити вплив вологого середовища на теплоізоляційні матеріали.

Далі йдуть завершальні етапи всього процесу утеплення лоджії або балкона, а саме - облаштування каркаса для кріплення оздоблювального матеріалу і безпосередня обробка балкона зсередини. Зазвичай для цієї мети монтуються поздовжні і поперечні дерев'яні бруски.

Всі ці процедури проводяться поетапно, створюючи подобу листкового пирога по всіх конструктивних елементів. Отже, послідовність дій потрібна і при утепленні кожної частини балкона.

Утеплення стін на балконі


Обрешетка стены фото
Утепление стен балкона минватой фото
Паробарьер стены фото
Утепление пенопластом фото

Утеплення цієї конструктивної частини балкона зсередини проводиться із застосуванням таких теплоізоляційних матеріалів, як:

 • мінеральна вата на основі базальтових волокон;

 • пінопласт

 • пінополістирол.

У більшості випадків при утепленні балкона зсередини потрібно створити додатковий паробар'єрний шар між теплоізоляцією і оздоблювальним шаром. В якості парозахисного матеріалу може використовуватися звичайна поліетиленова плівка.

При утепленні пінополістиролом або пінопластом такого прошарку не потрібно - з функцією захисту від дії конденсату і випарів успішно справляються самі ці матеріали.

Утеплення стелі балкона або лоджії

Утепление потолка пенопластом фото Утепление потолка минватой фото Утепление потолка стиродуром фото

Утеплення стелі на балконі потрібно ставитися з особливою увагою. У більшості балконів обов'язково потрібно ретельно пройти герметиком шов між верхньою плитою і стелею. Особливу увагу утепленню козирка потрібно приділяти у тому випадку, якщо віконна конструкція винесена назовні. Відстань між винесеною конструкцією і бетонною плитою перекривається тільки металевим козирком. Якщо його не утеплити якісно, буде збиратися конденсат.

Утеплення стельової конструкції зсередини балкона проводиться з таких матеріалів:

 • Мінвата.

 • Пінополістирол (стіродур).

 • Пінопласт.

Утеплення підлоги на балконі

Утепление пола схема Утепление пола минватой фото Утепление пола фото

Нижня частина балкона утеплюється з урахуванням того, що підлога може витримувати навантаження від ваги речей що знаходяться на балконі, тому для цієї мети використовуються міцні матеріали, а сама технологія відрізняється від утеплення стелі та стін.

На підлозі необхідно зробити дерев'яну конструкцію з лад. Вона складається з поздовжніх і поперечних брусів, між якими укладається теплоізоляційний матеріал.

Наступним етапом стане укладання чистового покриття - традиційно в якості матеріалу для цієї мети використовуються підлогова дошка, дошка ОСБ, ламінат, лінолеум.

Утеплення мінватою балкона зсередини

В якості матеріалу для такої теплоізоляції балкона з внутрішньої сторони прийнято використовувати три типи мінвати:

 • шлакова мінеральна вата;

 • скляна мінеральна вата;

 • кам'яна мінеральна вата.

Матеріал може бути плитного або рулонного типу - обидва вони придатні для утеплення стін. Для його кріплення необхідно спорудити решетування, по якій монтується теплоізолятор.

Поверх шару мінеральної вати проводиться обробка, при якій в якості оздоблювального матеріалу може використовуватися дерев'яна або полімерна вагонка, сайдинг.

Утеплення фасадів пінопластом зсередини

При виборі пінопласту необхідно звернути увагу на такі його технологічні характеристики, як товщина матеріалу і його щільність. Більшою ефективністю володіє пінопласт з більшою щільністю і більшою товщиною.

В процесі монтажу на каркас з алюмінієвого профілю або дерев'яних брусків стики між листами з'єднуються монтажною піною.

Кріплення пінопласту до стін або стелі здійснюється клеєм або спеціальними дюбелями з широкими капелюшками. Поверх пінопласту проводиться декоративна штукатурка, оздоблення вагонкою або сайдингом.

Утеплення стіродуром (пінополістиролом)

Цей матеріал навіть при меншій товщині, відрізняється меншим коефіцієнтом теплопровідності, ніж мінвата і пінопласт. Щільність пінополістиролу в 2-2,5 рази вище, ніж у пінопласту. Його теплопровідність нижча в півтора рази.

При цьому ефективність пінополістиролу товщиною до 20 мм рівнозначна ефективності пінопласту завтовшки 50 мм.

Утеплення балкона стіродуром виглядає більш раціонально і з тієї причини, що невелика товщина дозволяє займати менше місця і без того невеликий площі балкона. Крім того, цей матеріал не такий крихкий, і, отже, більш довговічний, ніж пінопласт.

Виграє він за технологічними характеристиками і в порівнянні з мінватою. Його здатність утримувати тепло і не пропускати холод в два рази ефективніше таких же властивостей мінеральної вати будь-якого типу.

Вибираючи утеплення фасадів пінополістиролом (стіродуром), можна не турбуватися про те, що волога або конденсат зашкодять цей матеріал - він абсолютно стійкий до прояву вологого середовища. При цьому він володіє підвищеною міцністю, і йому не так страшні механічні впливи, як крихкому пінопласту.

Який спосіб утеплення вибрати

Чем утеплить балкон

Вибирати якийсь конкретний метод можна з урахуванням своїх бюджетних можливостей. Але при цьому не слід намагатися заощадити на професіоналізмі та компетентності - самостійні спроби утеплення балкона досить часто призводять до низької ефективності і ще більшим бюджетним витратам.

А між тим вартість робіт не настільки висока, щоб відмовлятися від послуг професійних виконавців. І цей факт очевидним чином відображено у наведеній нижче таблиці цін на роботи по внутрішньому утеплення балконів.Схожі статті

Утеплення балкона під ключ

http://oknaeuro.kiev.ua/utepleniebalkonov