> >

Як зробити замір підвіконня

Правильна установка вікна і підвіконня вимагає певних знань і умінь. Досвідчені майстри мають власні прийоми для визначення точних розмірів і зможуть підібрати габарити, які ідеально впишуться в будь-який отвір. Але новачкам у такій справі потрібні рекомендації і поради фахівців, щоб провести заміри і замовити потрібний підвіконня. Далі коротко опишемо: як правильно вимірювати отвір, для повного прилягання конструкції.

Заміри по довжині

Перед тим як замовити необхідну деталь потрібно знати її розмір. Для цього необхідно взяти рулетку й виміряти відстань від прорізу укосу до укосу. Саме від стану стін розраховується майбутній підвіконня. Справа в тому, що старі дерев'яні каркаси мали меншу глибину і ширину, тому нова конструкція вимагає великих розмірів на 30-40 мм по ширині і 50-150 мм по довжині. Така різниця повинна заповнити всі поглиблення і зазори після демонтажу старої конструкції.

Правильне вимірювання довжини вимагає визначення розміру від стіни до стіни. До отриманого відстані необхідно додати по 3-5 см до кожної сторони. Дана величина показує, наскільки полотно підвіконня заводитися під укіс стіни. Такі «вушка» майстри не вирізують з підвіконня, а вводять у стіну і далі нарощують укіс до необхідної величини. У разі еркерних скління до довжини додають мінімум 10 см, для того щоб підрізати форму на місці.

Ширина полотна підвіконня

Визначення ширини також вимагає певних навичок. Для виміру необхідна величина від зовнішнього профілю до закінчення стіни всередині приміщення. До отриманої величині також додають мінімум 50 мм, яка служить «вильотом». Ширина підвіконня залежить від дизайну всього приміщення. Тому багато власників будинків вибирають більш широкі і міцні варіанти. Створення додаткового робочого місця або розташування стільниці на вікні допоможуть задіяти кожну точку в кімнаті. Але для такої дії варто вибрати моделі полотен з достатніми ребрами жорсткості для посилених навантажень.

Фіксована площа для опори полотна становить не менше 1/3 частини ширина виробу. Але якщо ваш інтер'єр припускає більше розширення, то необхідно встановити додаткові опори з кроком в 400-500 мм Кронштейни допоможуть зміцнити конструкцію і уникнути поломки при великому навантаженні.

Також використання широкого підвіконня неприйнятно, якщо під каркасом захована батарея. В період опалювального сезону «виліт» може перешкодити циркуляції теплого повітря і значно зменшити температуру у всій кімнаті. Також на стінах може відбитися збір конденсату через зміни температур. Тому над батареями не рекомендується встановлювати підвіконня з великою шириною.