> >

Правильна експлуатація пластикових вікон

Експлуатація пластиковим вікном передбачає довгі роки успішної роботи. Тому нескладні правила і рекомендації використання допоможуть вам насолоджуватися комфортом і зручністю.

Свіже повітря потрібен усім

При провітрюванні приміщення на вікнах може з'явитися конденсат або утворення льодової кірки. Щоб цього не відбувалося, слід стежити за вологістю повітря в кімнаті. Якщо рівень перевищує 40-50 %, то виділення вологи на склі буде псувати зовнішній вигляд вікна. Рекомендується обладнати приміщення проточною або примусовою вентиляційними системами, що забезпечить правильну циркуляцію повітря. Також провітрювати потрібно правильно: мінімум 4 рази в день за 10-15 хвилин в літній час, до 5 хвилин – взимку.

Правильний вибір підвіконня також допоможе у використанні вікна в цілому. Ширина підбирається так, щоб встановлений підвіконня не загороджував батарею і не заважав напрямку руху теплого повітря вгору.

Чистота профілю і скла теж впливає на функціональність. Вологе прибирання теплим щадним розчином і регулярне змазування ущільнювачів, фурнітури допоможе уникнути поломок і продуваний. Очищення і змащення рекомендується проводити кілька разів на рік.

Дії після придбання

Монтажники поставили нове вікно і пішли. Слід провести легке прибирання і видалити бруд і пил з рами, фурнітури пилососом і обробити гумки силіконовим засобом. Також не рекомендується відкривати вікно або двері добу після монтування. Дана дія може призвести до просідання або неправильної роботи рушійних частин, стулок надалі. Якщо ви зібралися відразу після монтажу приступати до відкосів або фарбування, то рекомендується тримати вікна закритими і уникнути потрапляння речовин на рухомі деталі.

Відкриття і закриття

Открытие и закрытие

Положення вікна регулюється за допомогою ручки. Отже:

  • Будь-яка дія вимагає легкого натискання на раму.
  • Горизонтальне положення ручки забезпечить повне відкриття.
  • Вертикальне положення відкине стулку, забезпечить функцію провітрювання.

Поворот ручки виготовляють тільки в закритому положенні вікна. Іншими словами, вам спочатку необхідно повністю закрити стулку, а лише потім міняти положення.

Догляд та очищення

Заборонено проводити чистку гострими предметами і агресивними засобами. Такі речі можуть пошкодити поверхню і значно зменшити продуктивність.

Рекомендації по догляду залежать від ступеня забруднення і поділяються на:

  • Звичайне. Протирання вологою серветкою.

  • Сильне. Розчини і речовини, використовувані в будівництві, прибирають пластмасовим або дерев'яним шпателем.

  • Плями. Спеціальні засоби очищення ПВХ допоможуть позбутися від забруднень. А важкодоступні місця можна обробити зубочисткою.

Ущільнювачі також вимагають обробки. Раз в декілька місяців їх необхідно протирати від пилу, щоб уникнути пересихання.

Ремонт своїми руками

Ремонт своими руками

Цю опцію необхідно проводити фахівцям. Виклик на будинок монтажника, який відрегулює вікно, буде правильним рішенням в незалежності від гарантійного строку та складності поломки. Наведені поради використовуються тільки після закінчення гарантійного строку:


  • Люфт в ручці. Затягніть болти кріплення на ручці, знайти їх можна поворотом пластини біля основи.

  • Ручка повернута і не може стати на місце для закривання вікна. В даному випадку спрацював блокіратор. Вимкнути його можна за допомогою натискання на металеву пластину, яка знаходиться нижче ручки під нахилом до профілю. Необхідно пластину виставити паралельно ущільнювачу.

  • При механічних навантаженнях на вікно, пластина може деформуватися, і ручка не буде провертатися. Для вирішення даного питання потрібно відкрити стулку і знайти відповідну частину пластини, на яку вона спирається. Обкрутити гвинти і підкласти прокладку відповідно розмірам. Далі прикрутити назад. Прокладка посуне пластину і створить опору.

  • Труднощі повороту ручки може дати провисання стулки і відсутність мастила. Звичайна ВД-40 допоможе відновити тертя, а регулювання віконних петель за допомогою затягування гвинтів зменшить провисання.

Регулювання вікон проводиться постійно. Поворот ексцентрика зменшує або збільшує відстань від стулки до рами в закритому положенні. Ролики з зазором під шестигранний 4-й ключ або зірочки Т-15 є точкою регулювання даної проблеми. Чим ближче поворот до ущільнювачу – тим сильніше притискається стулка.

У будь-якому випадку рекомендуємо звернутися за допомогою до досвідченим майстрам, які відрегулюють вікно і зроблять його функціональним. 

Схожі статті

Установка вікон

Регулювання вікон