> >

Тоновані металопластикові вікна

Сьогодні тоновані вікна можна зустріти не тільки в автомобілях або торгових центрах. Завдяки своїм особливим властивостям вони впевнено завойовують житлові будинки, квартири і офіси. 


Переваги тонування на металопластикові вікна:

Тоновані металопластикові вікна мають ряд характеристик, які роблять їх більш практичними в порівнянні із звичайними пластиковими вікнами:

 • Тонування, насамперед, покликано приглушити сонячні промені, що попадають у вікна. Затінення може бути зовсім легким або досить значним: все залежить від того, наскільки сонце заважає мешканцям кімнати. Тому тоновані вікна часто зустрічаються в приміщеннях, які орієнтовані на південь і мають панорамне скління.

 • Сьогодні тоновані вікна часто вибирають за те, що вони зберігають тепло в приміщенні. Це дозволяє підвищити комфорт житла, а при автономному опаленні ще і скоротити витрати. 

 • У приміщеннях з тонованими вікнами меблі та інші предмети інтер'єру не вигорають - можна заощадити ще й на ремонті.

 • Дзеркальні тоновані вікна допомагають захистити кімнату від сторонніх поглядів. Більш слабким тонуванням можна візуально відокремити різні частини приміщення: це повсюдно застосовується в офісних і торгових центрах. Декоративні плівки стануть додатковою прикрасою інтер'єру: на них можна наносити різні малюнки і фотографії. 

 • Тоновані вікна безпечні: якщо скло розіб'ється, його осколки не розсиплються, а залишаться приклеєними до плівки. Скло зі спеціальною броньованою плівкою і зовсім неможливо пошкодити: воно стане додатковим елементом безпеки для дому або офісу. 

 • Підвищиться шумоізоляція приміщення за рахунок того, що тоновані стекла менше вібрують.

Види тонування на металопластикові вікна

Найпоширеніший спосіб тонування – поклейка на скло спеціальної полімерної плівки. Щоб плівка слугувала довго, її наклеюють до збірки вікна. Тоновані вікна збирають так, щоб обклеєна сторона скла «дивилася» всередину повітряної камери.

Тонування «в масі». У цьому випадку скло тонують в процесі варіння, додаючи в скломасу оксиди металів. Такі тоновані вікна пропускають світло, але не енергію. Товщина скла у них становить від 4 до 12 мм.

Парализ – нанесення на ще гаряче скло металевого напилення. 

Вакуумне нанесення – скло поміщають у вакуум, а потім наносять шар металевого покриття.


Якими бувають види плівки для тонування вікон?

Затемнююча плівка зменшує здатність скла пропускати ультрафіолетові промені світло. Вона відмінно захищає від перегріву і вигорання предметів влітку, а взимку зберігає тепло.

Матова робить скло повністю непрозорим.

Дзеркальна надійно захищає приміщення від сонячних променів і сторонніх поглядів. Але цей ефект працює тільки в світлий час доби, тому дзеркальну плівку застосовують разом із затемнюючою.


Сфера застосування тонованих металопластикових вікон

Тоновані вікна застосовуються в основному з такими цілями:

 • захист від сонця;

 • утримання тепла в приміщенні;

 • захист від сторонніх поглядів.

Тоновані вікна часто встановлюють при утепленні балконів і лоджій. Існує кілька видів утеплювачів для таких приміщень, основні з яких мінеральна вата та пінопласт. Кожен з них має свої плюси і мінуси:

 • мінеральна вата володіє низькою теплопровідністю, не горить, не рветься, стійка до хімічних впливів і термальних деформацій, проста в монтажі, чудово шумоізолює. У той же час вона містить дрібні частинки, які подразнюють шкіру і дихальні шляхи під час монтажу. Із-за фенолу що міститься в ній, мінвату необхідно ретельно ізолювати від житлових приміщень;

 • пінопласт - відмінно захищає від холоду, легко монтується, відносно доступний за ціною, на нього легко наносити штукатурки або іншу обробку, має термін служби від 20 до 50 років. Але цей матеріал горючий, легко кришиться, чутливий до хімічних розчинників і ультрафіолету, його люблять гризуни.

Тоновані вікна чудово поєднуються з будь-яким видом утеплення. При влаштуванні теплого балкона вони допоможуть забезпечити комфортний мікроклімат у новому приміщенні і заощадити на його опаленні.

Схожі статті

Тоновані склопакети

Тоновані вікна Rehau

Пластикові вікна