Балкон як частина житлового простору
В пору нестримного подорожчання енергоносіїв багатьом людям доводиться замислюватися про якісної теплоізоляції власних осель. Як відомо, саме не утеплені стіни і вікна здатні викликати великі втрати тепла в квартирі. А це чергова нерозумна розтрата коштів. Щоб уникнути випаровування дорогоцінних градусів з власної оселі багатьом доводиться займатися його утепленням.
Утеплення балкона
Утеплення балкона - один з етапів грандіозного проекту по теплоізоляції всього житла, причому вкрай важливий. Ми звикли недооцінювати роль лоджій і балконів в енергозбереженні всієї квартири, вважаючи ці конструкційні елементи зовнішніми і негідними уваги. Але справа в тому, балкони перестали виконувати свою колишню функцію, перетворившись в повноцінні частини житлових приміщень. Найчастіше, господарі квартир саме лоджії і балкони використовують для розширення житлового простору. Цей факт породив потребу в утепленні саме цих конструкційних елементів.
У питанні вибору утеплювального матеріалу існує багато нюансів, які слід враховувати. Матеріали стали настільки багатогранні і різні за характеристиками, що вже давно відбувся їх поділ на певні групи. Основних матеріалів для утеплення балконів кілька. Серед них виділяють: пінопласт, фольгований утеплювач, мінеральна вата і пінополістирол.
Утеплення будинку пінопластом
Теплоізоляція балкона за допомогою пінопласту вважається найбільш економним варіантом утеплення. Низька ціна стимулює власника квартири утеплювати саме ним. Вартість пінопласту може змінюватись в залежності від його товщини і щільності. Особливу увагу клієнту слід звертати на щільність (вимірюється в кг/см3), адже чим вона вище, тим серйозніше теплоізоляція. Місця стиків пінопластових плит вкрай бажано наповнювати монтажною піною, яка посилить конструкцію і забезпечить кращу ізоляцію.
Утеплення фасадів пінополістиролом
Пінополістирол є родичем пінопласту, оскільки дуже близький йому по структурі. Але він відрізняється більш високою щільністю і міцністю при стисненні, що забезпечує непогані показники теплопровідності. Пінополістирол незамінний для теплоізоляції балкона всередині, ідеально поєднуючи показники товщини і теплоізоляційні властивості. Завдяки обраній чверті по краю плити пінополістиролу, стикування матеріалу відбувається без зазорів, що ще більше покращує ізоляцію.
Утеплення фасадів мінватою
Мінеральна вата - це особливе синтетичне волокно, утворене з базальтових мінералів. Мінвата відноситься до натуральних незаймистим теплоізоляційних матеріалів, славиться відмінною паропроникністю, тому в разі попадання вологи в матеріал після монтажу, остання не накопичується, а випаровується з поверхні. Плавиться мінеральна вата при 800 градусах, що робить її повністю негорючим матеріалом.
Висновок
В процесі вибору утеплювача для балконів важливу роль можуть грати безліч факторів. Найважливішим фактором покупець вважає ціну утеплювача, адже саме вартість матеріалу диктує подальші дії потенційного клієнта. Пінопласт є дешевим і легким матеріалом, що утеплює, випереджаючи за цим показником мінеральну вату. Мінвата, в свою чергу, більш універсальна і довговічна, і при цьому не піддається руйнуванню від гризунів, але вона поступається пінопласту за теплоізоляційними властивостями, і істотним фактором є її ціна.
Вибір матеріалу для утепляючої обробки варто робити виходячи з призначення приміщення, адже саме умови експлуатації диктують умови, на який матеріал поставити при утепленні Вашого балкона.