> >

Переваги утеплення балкона або лоджії

Утепление балкона или лоджии

Додаткова житлоплоща як завжди до речі. Саме тому власники квартир вирішили використовувати балкон або лоджію як продовження кімнати або як функціональне приміщення в зимовий період.

Головне, щоб таке місце було комфортним і мало відповідну температуру. У даній ситуації не допоможе обігрівач, а правильне утеплення зробить з балкона повноцінну кімнату і допоможе заощадити на комунальних платежах.


Дізнатися вартість Викликати замірника

Як відбувається утеплення

Утепление балкона или лоджии

Якщо балкон вже готовий і має каркас, то пора починати утеплення. Для цього варто зробити наступне:

  • Зовнішня обшивка

  • Встановити вікна, які будуть максимально тримати тепло. Підійдуть системи двох-трьох - камерних пакетів і додатковий розширювальний профіль.

  • Видалення щілин і пробоїн, замазка швів.

  • Утеплення самої конструкції.

Після виконання зазначеної послідовності балкон або лоджію доповнюють обігрівачем або виносять батарею з кімнати, у разі продовження площі.

Матеріали для утеплення

Утепление балкона или лоджии

Головним нюансом в даній справі є вибір матеріалу. Величезний асортимент і рекомендації продавців змушують задуматися і вибрати те, що потрібно саме вам. Серед утеплювачів розрізняють:

  • Пінопласт.. Легкий і недорогий матеріал, який має низьку теплопровідність. Його використання в будівництві часто поєднується з іншими матеріалами, так як пінопласт досить крихкий і поодинці недовговічний. Кріпитися клеєм на поверхню або на спеціально зведений каркас.

  • Стіродур. Матеріал нагадує пінополістирол, але більш міцний і стійкий до вологи. Має тривалий термін служби і хороші теплоізоляційні властивості. Є самозатухаючим матеріалом і використовується в різних областях будівництва, як утеплювач.

  • Мінеральна вата.. Вогнестійкий безпечний матеріал, який кріпиться до дерев'яних лагах, рівномірно розташованих по периметру до об'єкта. Приклеюють спеціальним клеєм і скобами. При цьому утепленні необхідно робити зовнішні розетки, так як отвори в мінваті забезпечать продування.

Дані варіанти матеріалів є найбільш затребуваними і практичними, але існують і інші.

Допоміжні матеріали для якісного утеплення

Зміна температур часто несуть згубні наслідки. Утворений конденсат на поверхні може послужити причиною появи цвілі, гниття і руйнування матеріалів. Тому досвідчені майстри разом з утеплювачами застосовують гідро та паро бар'єри.

Після того, як ваш балкон готовий для ремонтних робіт наноситься гідроізоляція. Матеріал являє собою два шари тонкої, але міцної плівки, між якими армуючий шари. Дана плівка стелитися написами вгору і служить початком утеплення приміщення. Гідробарєром захищають вибраний вами утеплювач від зайвої вологи або конденсату.

Також можна використовувати паробар'єр, який відрізняється тим, що складається з плівок з різними отворами. Отвори служать для відведення пари і захищають теплоізоляційні матеріали від стіни або зовнішнього середовища.

Зовнішнє і внутрішнє утеплення

Утеплення лоджії від балкона відрізняється тим, що лоджія має більше внутрішніх стін і тому процедура займає менше часу і коштів. Балкон може стати продовженням, але до цієї роботи треба ставитися більш серйозно. Якщо ви вирішили зробити конструкцію по-справжньому теплою, то необхідно задуматися про зовнішнє утеплення.

Фасадні роботи припускають установку додаткового шару пінопласту та обштукатурювання з подальшим фарбуванням, короїдом і іншими варіантами обробки, які додадуть естетичний вигляд і допоможуть зробити приміщення затишним. Головною перевагою цих видів є те, що фасадне і внутрішнє утеплення дають найкращий результат. Внутрішня сторона підтримує температуру стін і не дає холодному навколишньому повітрю взаємодіяти з внутрішніми конструкціями. У свою чергу внутрішнє утеплення не випускає тепле повітря з прогрітого приміщення.

Вибір матеріалів і варіант утеплення залежить від вас. Але для якісного утеплення рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів. 

Схожі статті

Пластикові вікна

Утеплення балконів і лоджій